Inlucis: The Real World Within (made in 3ds Max, Maya and Mudbox)

Mudbox 2014

3D modelování a animace hlavní postavy

by on Sep.04, 2012, under 3ds Max 2014, Mudbox 2014

3D model ready to animate in 3ds Max
3D model ready to animate in 3ds Max

V několika posledních dnech (spíše týdnech s většími mezerami :-() jsem se zabýval možnostmi animace hlavní postavy v projektu. Původně jsem pro zrychlení celého postupu a nedostatku času vyšel ze základního 3D modelu postavy v Mudboxu, která má dobré rozvržení polygonů a přes FBX formát si udrží také UV layout pro korektní texturování. Je to jedna z možností, jak můžete dále pracovat na dokončení hrubých rysů a proporcí 3D postavy.

Make Human application for procedural modeling a 3D character

Make Human application for procedural modeling a 3D character

Po nějaké době jsem narazil na aplikaci Make Human (http://www.makehuman.org/), která neuvěřitelně pomůže se základním nástřelem vzhledu postavy. Vyberte si, zda bude postava muž, žena, jejich věk, váhu, výšku a mnoho dalšího. Korektní připravený UV Layout pomohl také urychlit celý postup tvorby. Co se animace týká, využijeme Automatron a/nebo CAT. Character Animation Toolkit pro svou jednoduchost a Automatron pro neuvěřitelné procedurální možnosti ovládat každou kost v těle 3D postavy. Obojí bude v každém případě v aplikaci 3ds Max. Potíž bude nejspíš v kombinaci obou aplikací (CAT/Automatron vzhledem k rozdílným přístupům koster). Proto budu dál pátrat po možnostech oboustranné konverze CAT > Biped, protože každý systém má někde své lepší a někde horší možnosti.

3D Animation and rigging setup

3D Animation and rigging setup

Stále platí nabídka připojit se k projektu. Několik pokusů tu bylo, ale jak někteří uchazeči zjistili, práce je to náročná 🙂 Hlavní je vytrvat a nenechat se odradit prvními neúspěchy. Takové lidi hledáme. Ty, kteří chtějí vytvořit komunitní animaci, kde každý něčím přispěje. Samozřejmě pak začne být náročnější zejména projektová synchronizace 🙂

2 Comments :, , , , more...

“Postava” průvodce

by on May.20, 2012, under 3ds Max 2014, Mudbox 2014

3D model vážky

3D model vážky

3D model “průvodce” hlavní hrdinky. Vážka bude provádět po světech hlavní hrdinku (možná jsem se inspiroval Jesterem ze hry Chronomaster na motivy R.Zelaznyho – jo, jo ta klasika, která byla něčím opravdu výjimečná ;-)) Modelování bylo docela jednoduché – iterativní použití nástrojů jako extrude, inset, connect a samozřejmě nejčastěji využívané transformace M,R,S pomohly definovat low-poly model za relativně krátký čas (něco kolem 3 hodin). Následovat bude detailizace v Mudboxu a samozřejmě i texturování (nejspíš tamtéž). Nepředpokládám přílišnou deformaci textur během animace vzhledem k větší “pevnosti” modelu. Za pár dní dojde k aktualizaci Pařížské uličky a následně i zahrady rodinného domku, z něhož pocházejí rendery interiéru pokojíku. Vzhledem k okolnostem  nepokračujeme bohužel takovým tempem, jakým bychom si přáli. Pomůže někdo? Pojďte zkusit myšlenku “One project made by anyone”  😉

 

JKr

Leave a Comment more...

Upravený 3D model postavy

by on Jun.26, 2011, under Mudbox 2014

Detail High poly modeling

Detail High poly modeling in Mudbox 2012

Po několika týdnech opět práce v Mudboxu (2012). Vlasy modelovány přímo na modelu. Těsně před fází malování textur na model. Použil jsem základní stamps (hrubé i detailní štětce z Mudbox community. Těmi jsem dosáhl pěkný dvouvrstvý kontrast. Veškerá práce ve vrstvách, které se dají krásně doladit procentuálními hodnotami.

Leave a Comment more...

První model 3D postavy

by on Aug.23, 2010, under Inlucis: The Real World Within, Mudbox 2014

3D model postavy v MudboxuPo projití všech videonávodů na Mudbox, o nichž jsem hovořil v předchozích příspěvcích, jsem se pustil do první 3D postavy. Práce v Mudboxu je opravdu zajímavá, snadná a přímočará. Naštěstí je učební křivka strmá. Dalším krokem po přidání drobných detailů na úrovni 3D modelu (vrásky, fousy, detaily rtů, vlasy – zde to bude náročnější :-)) bude kreslení texturou po modelu. Budu muset nafotit reálné podklady tváře ve vysoké kvalitě a pustit se do intenzivního využití Paint > Projection v rámci předlohy (Stencil) a jejím využití na povrchu modelu. Základem efektivní práce v Mudboxu je naučit se rychle měnit štětce klávesovými zkratkami! JKr.

2 Comments more...

Naučte se Mudbox snadno!

by on Jul.14, 2010, under Mudbox 2014

Pro detailní polygonové modelování využiji v projektu Mudbox. Budou se v něm vytvářet detailní struktury jako jsou lidské postavy, struktury nerostů, země, chrámové sochy a další. Exkluzivní možností, jak rychle zaplout do nádherného a neomezeného světa modelování, jsou videotutoriály na stránkách Autodesku. Novinkou ve verzi 2011 jsou také Vector Displacement Mapy jako doplněk k Bump a Normal mapám. Tyto návody jsou skutečně nejrychlejším způsobem proniknutí do základů Mudboxu. Sami se pak budete rozvíjet snadno 🙂 Mudbox považuji díky těm úžasným modelovacím štětcům a širokým možnostem za ideální nástroje pro digitálního umělce. Ještě myš nahradit tabletem …nevíte o nějakém kvalitním?

Leave a Comment more...

Autodesk Mudbox 2011 – instalace ve Windows 7 64 bit

by on Apr.15, 2010, under Mudbox 2014

Ahoj všem! První příspěvek je na světě. Instalace Mudbox 2011 nemusí být vždy tak přímočará, jak by se mohlo zdát. Pokud se vám během instalace objeví “Error 2738. Could not access VBScript run time for custom action”, půjde o upozornění, že není správně registrovaná dll knihovna vbscript. Postupujte takto (Win 7 64 bit):

1) jako administrátor spusťte CMD a vložte příkaz “reg delete “HKCU\SOFTWARE\Classes\Wow6432Node\CLSID\{B54F3741-5B07-11CF-A4B0-00AA004A55E8}” /f”. Opraví se záznam pro podporu VBScript ve Win 7.

2) V CMD spusťte c:\windows\syswow64\regsvr32 vbscript.dll.

Pak by měla instalace proběhnout bez problému. Happy sculpting 😉

JKR

1 Comment more...

Hledáte něco?

Použijte následující pole pro hledání:

Still not finding what you're looking for? Drop a comment on a post or contact us so we can take care of it!

Odkazy

Doporučené weby...